آژانس هواپیمایی پژواک پرواز
مراکز خرید پکن

پکن بمدت طولانی مرکز تجارت بوده است. امروزه، این شهر برای داشتن بالغ بر 13000 فروشگاه گسترده در شهر، که هر چیزی از صنایع دستی اصیل چینی تا اسلوب‌های طراحی شده به سبک بین‌المللی در آنها یافت می‌شود، بخود می‌بالد.

خیابان Wangfujing در زمره محبوب‌ترین فروشگاه‌های شهر است. اینجا منزل‌گاه فروشگاه‌های زنجیره‌ای جدید و درخشانی است و فروشگاه‌های بزرگ آن کالاهای گران‌قیمت و شیک با برندهای معروف می‌فروشند. خریداران در اینجا می‌توانند کتاب داستان‌هایی به زبان خارجی، برخی محصولات هندی و صنایع دستی را نیز پیدا کنند.

خیابان Qianmen یکی از قدیمی‌ترین خیابان‌های فروشگاهی از این نوع در پکن است. این خیابان مکانی برای بسیاری از فروشگاه‌های قدیمی است که کالاهای سنتی چینی مثل چای‌های عالی، ابریشم‌های نرم و کفش‌های اصیل کتانی را می‌فروشند.

خیابان Liulichang برای عتیقه‌جات عالی است و همواره جذابیت‌های فراوانی برای خوش‌نویسان و محققان داشته است. مغازه‌ها در اینجا مرکب‌های چوبی، مرکب‌های خمیری و دیگر کالاهای فرهنگی را بهمان خوبی جواهرات به فروش می‌رسانند. اگر شما در مورد خوش‌نویس شدن فکر می‌کنید، آنهم از نوع هنر نوشتن سوفسطایی چینیان، ملاقاتی از یکی از فروشگاه‌های واقع در Liulichang داشته باشید تا تجهیزات مناسبی را انتخاب نمایید.

گزینه محبوب دیگر در مورد لباس‌ها خیابان Xiushui است، جایی که همه توریست‌ها و هم محلی‌ها در حال جستجو برای معامله محصولاتی در همه طرح‌ها و رنگ‌ها هستند. ضمناً خیابان Sanlitun نیز گواهی بر ضرورت مغازه‌هایی با طراحی جدید و شیک دارد.

در پایان اگر دیدن تمام این مغازه‌ها شما را گرسنه می‌کند، مطمئن شوید که دیداری از فروشگاه Hongqiao در Tiantan Donglu در ناحیه Chongwen داشته باشید. اینجا فروشگاهی عالی است که محدوده وسیعی از غذاهای دریایی و ماهی‌های تازه را پیشنهاد می‌کند، مانند خرچنگ دریایی و خرچنگ‌های کراب، البته غذاهای عجیب و غریب خاصی را نیز ارائه می‌دهد از جمله: خوراک حلزون.

Oriental Plaza
بهترین مرکز خرید پکن با محوطه‌ای 120.000 متر مربعی از فروشگاه‌ها که به یک محیط مدرن اشاره دارد. اینجا منزل‌گاه برندهای معروف غربی و آسیایی است و همچنین شامل یک موزه علوم Sony و یک سینما است.

آدرس: 1 Dongchang’an Jie
مترو: Wangfujing
تلفن: 8888 8518 10(0) 86+

China World Shopping Centre
یک انتخاب برتر برای ثروتمندان شهر با تمامی برندهای معروف طراحی شده از Christian Dior گرفته تا Gucci.

آدرس: 1 Jianguomenwai Dajie
مترو: Guomao

Ten Fu’s Tea
این مجموعه، چای با کیفیت عالی را در سرتاسر ناحیه می‌فروشد. کارکنان دوست داشتنی آن فنجان‌های کوچک چای تازه دم را به عنوان نمونه به مشتریان واگذار می‌کند.

آدرس: 65 Liulichang Dongjie
مترو: Hepingmen

Ruifuxiang
این فروشگاه منسوجات سنتی قدمتی حدود بیش از 110 سال دارد و صدها نوع از پارچه‌های کتان، چرم و ابریشم را می‌فروشد.

آدرس: 5 Dazhalan Xijie
تلفن: 0764 6525 10(0) 86+

Arts and Crafts World Mansion
این فروشگاه مبادرت به فروش تقریبا همه جور سوغات و محصولات هنری که شما فکر کنید، می‌کند. مانند: تابلوهای نقاشی، عکس، سفال، چوب‌های حکاکی شده، چراغ پرسلن، یشم و بسیاری دیگر.

آدرس: 200 Wangfujing Lu
تلفن: 8866 6528 10(0) 86+