آژانس هواپیمایی پژواک پرواز
مراکز خرید پوکت

تايلند مراکز خريد فوق‌العاده‌اي دارد، هم فروشگاه‌هاي مدرن با تمام برندهاي معمول، به همان خوبي صنايع دستي و هنري!

The Central Festival بزرگ‌ترين مرکز خريد در شهر پوکت است و 300 فروشگاه با کالاهاي داراي برند، صنايع دستي تايلندي و وسايل الکترونيکي دارد.

در حومه شهر پوکت واقع شده، شما براي رفتن به آنجا نياز به يک tuk tuk يا تاکسي خواهيد داشت. براي صنايع دستي تايلندي، يک سازمان وجود دارد که توسط دولت حمايت مي‌شود و نام آن One Tambon, One Product است.

اين کار بخاطر تشويق مردم قبيله‌ها و روستاها براي توليد کالاهاي سنتي در دهکده‌ها و دريافت سود بطور مستقيم است. فروشگاه در انتهاي جنوبي پاتونگ، پشت سر هتل Holiday Inn واقع شده است. تمام تفريح‌گاه‌ها يک فروشگاه شبانه دارند، اما بزرگ‌ترين آنها در پاتونگ واقع است.

فروشنده‌ها غرفه‌هاي خود را حدود ساعت 30/18 باز مي‌کنند و تا ساعت 23 به کار ادامه مي‌دهند. بهترين خريدهاي ارزان و خوب در اينجا صورت مي‌گيرد: لباس‌ها، تجهيزات ورزشي، ساعت‌ها، سوغات‌ها، چمدان و برخي از بهترين کپي‌هايي که شما مي‌توانيد پيدا کنيد.


Ceramics Of Phuket
براي طراحان سراميک، کمپاني Ceramics Of Phuket از خاک رس محلي براي کارهايش استفاده مي‌کند و برخي از تکه‌هاي بسيار عالي را توليد مي‌کند. آنها در Baan Kathu واقع در حومه شهر پوکت واقع هستند. اجناس رستوران بسيار متنوع و زيبا هستند. همه اجناس، از ظروف سفالي و چيني گرفته تا شمعها و مجسمه هاي تزئيني، همه و همه شما را به خريد تشويق ميکنند.
آدرس: Vichikasongram Rd, Phuket
تلفن: 917 321 76 (0) 66+
نقشه: www.ceramicsofphuket.com/findus

Boran Textiles
حتما براي تنديس‌هاي با کيفيت و ابريشم تايلندي به Boran Textiles سر بزنيد. اينجا هر سليقه اي را راضي نگه ميدارد.
ساعت کاري: 10.30 تا 18.30 – روزهاي يکشنبه تعطيل است.
آدرس: Yanowarat Rd, Phuket Town
تلفن: 563 211 76 (0) 66+
نقشه: www.phuket.net/images/maps

خريد در پوکت
چندين مرکز خريد در پوکت وجود دارد و لباس هاي مارکدار به آساني در دسترس هستند. يکي از بدترين اشتباهات بازديدکنندگان به همراه داشتن چمدان هاي پر مي باشد چراکه خريد با صرفه در پوکت بسيار وسوسه انگيز است. تعداد زياد فروشگاه هاي خياباني درپاتنگ فضايي شبيه بازار را به شهر مي بخشد . سه مرکز خريد در خارج شهر پوکت وجود دارد و در خود شهر رنج وسيعي از فرصت هاي خريد از ابريشم تا وسايل آنتيک فراهم مي باشد.
بازارهاي خياباني ، مراکز خريد بزرگ و فروشگاه هاي mom & pop هر روزه کالاهايي شامل سنگ هاي گرانبهاي خالص و اصيل، لباس هاي با طرح هاي متنوع و کالاهاي اصل را به فروش مي رسانند.

براي خريد به کجا برويم ؟

چهار مرکز خريد اصلي در پوکت وجود دارد:Jungceylon  در پاتنگ در بالاي تپه،Big C،Tesco Lotus و فستيوال مرکزي در خارج شهر پوکت . که در اين ميان Jungceylon و فستيوال مرکزي بيشترين انتخاب را براي شما فراهم مي کنند.

در پاتنگ چيزي شبيه به بازار به همراه تعداد زيادي غرفه خياباني وجود دارد. اين مکان ها براي بيشتر بازديدکنندگان طاقت فرسا هستند اما خريداران با تجربه تر مي توانند کالاهاي با ارزشي با قيمت هاي معقول و مناسب در امتداد خيابان هاي پاتنگ پيدا کنند. حتي کساني که به ساحل مي روند و در روي نيمکت هاي مخصوص حمام آفتاب مي گيرند از دست فروشندگان سيار در امان نيستند.