آژانس هواپیمایی پژواک پرواز
جاذبه های پاتایا
جاذبه ها و سرگرمی های بسیاری در پاتایا برای گرشگران وجود دارند که در اینجا به چند مورد از آنها اشاره می شود:• باغ زیبای گرمسیری Tropical Garden با انواع گیاهان به ویژه باغ ارکیده Orchid Farm که در آن نمایش های فرهنگی تایلند به همراه نمایش فیل ها و میمون ها اجرا می شود.
• پارک سنگی Stone Park و مزرعه تمساح ها Crocodile Farmکه در آن نمایش هایی با این حیوانات خطرناک اجرا می شود.
• باغ وحش ببرها Tiger Zoo که بیش از ۲۰۰ ببر بنگال و ۱۰۰ هزار تمساح دارد و نمایش های مختلفی از حیواناتی چون فیل، تمساح، خوک و میمون در آن اجرا می شود.
• مینی سیام Mini Siam که ماکتی از آثار باستانی تایلند و سایر کشورهای جهان از جمله تخت جمشید ایران است.
• دهکده فیل ها Elephant Village
• پارک پاتایا Pattaya Park که در شمال پاتایا قرار داشته و پارک آبی Water Park واقع در آن سرگرمی های آبی متعددی را برای گردشگران فراهم می کند.
• دنیای زیر آب Underwater World که آکواریوم بزرگی در سطح جهانی و دارای تونلی است که با گذر از آن می توان بیش از ۲۰۰ گونه از موجودات دریایی را تماشا کرد.
• موزه هنری بطری های شیشه ای Bottle Art Museum که بیش از ۳۰۰ مجسمه کوچک درون بطری، در آن به نمایش گذاشته شده اند.
• موزه ریپلی Museum Ripley’s واقع در مرکز خرید رویال گاردن
• دهکده ماهیگیری
• پیست اتومبیلرانی
باغ وحش ببرها
این باغ وحش دارای بیش از ۲۰۰ ببر بنگال و صد هزار تمساح است و در کنار آن نیز دارای گونه های مختلفی از حیوانات دیگر است که سرگرمی های متعددی را برای گردشگران فراهم می کند. در این باغ وحش، ببرها نمایش های زیبایی از جمله پریدن از حلقه های آتش و راه رفتن روی طناب را در سیرک اجرا می کنند. تمساح های این مکان نیز هر روز چندین نمایش دارند و فیل ها نیز گردشگران را ماساژ می دهند.
ببرهای بنگال که در این مکان نگهداری می شوند، بزرگترین گونه ببر در جهان هستند و رنگ آنها زرد مایل به قهوه ای یا خاکستری است. ببرها معمولا تنها زندگی می کنند و آنهایی که با هم هستند، ببر ماده و بچه هایش هستند. 
جزیره مرجان
یکی از مهم ترین جاذبه های پاتایا، سفری یک روزه به جزیره مرجان است. این جزیره که با شهر ساحلی پاتایا حدود ۷ کیلومتر فاصله دارد، دارای سواحل شنی سفید است و هرروز صبح لنج هایی به طرف آن حرکت کرده و بعداز ظهر بازمی گردند. طی این مسیر با لنج، ۴۵ دقیقه و با قایق موتوری، ۱۵ دقیقه است. محیط این جزیره بسیار آرام، سواحل آن بسیار زیبا و آبهای آن دارای مرجان های بی نظیری است
گردشگران در این جزیره می توانند با قایق های کف شیشه ای، به تماشای این مرجان ها بروند. در اینجا امکان شنا، غواصی، حمام آفتاب، ورزش های آبی مثل اسکی روی آب و موج سواری برای همه وجود دارد و رستوران آن نیز با غذاهای لذیذ دریایی از گردشگران پذیرایی می کند. 
مینی سیام
وقتی که از جاده بین شهری به سمت شهر ساحلی پاتایا حرکت می کنیم در آستانه خیابان ورودی به پاتایا مجموعه ای بزرگ توجه ما را به خود جلب می کند که نام آن “مینی سیام” است.
در این مجموعه عده ای از هنرمندان کهنه کار تایلند، در فضایی بزرگ و سرسبز آثار زیبایی از سمبلهای نمادین کشورهای دنیا را گرد هم آورده اند و در واقع مینی سیام یک Mini World است.
سیام نام قدیم کشور هزار معبد یعنی تایلند است و در مسیر ورودی شهر پاتایا قرار دارد. از زیباترین ماکت های قرار داده شده در مینی سیام، ماکت تخت جمشید از ایران است که مورد توجه بازدید کنندگان قرار می گیرد. تخمینی که از آمار بازدید توریستها و مردم تایلند از این پارک زیبا زده شده است در حدود 10 میلیون نفر در سال است. 
غواصي در زير آب
یکی از دیدنی ترین مکان ها برای گردشگران در پاتايا گونه هاي دريايي زير آب است. 
پارك آبي
در جنوب پاتايا،پارک آبی پاتایا با انواع تفریحات آبی قرار دارد. 

بانجی جامپینگیکی از تفریح های لذت بخش که در پاتایا از جاهای دیگر ارزانتر تمام می شود بانجی (Bungy Jump) است. در شهر زیبای پاتایا دو مجموعه بانجی هست که خدمات هردو به هم شبیه است و فرق زیادی نمی کند که به کدام آنها بروید و هردو هم از ایمنی نسبتا قابل قبولی برخوردارند. پریدن از ارتفاع ٥٠ متری تجربه ای فراموش نشدنی برای هر آدم ماجراجو می تواند باشد . همچنینی منظره ای که سر راه (از بالای سکو تا سطح آب است ) می بینید بسیار زیبا و رویایی است و جالب تر اینکه احتمالا تماس کوتاهی هم با آب در انتهای مسیر خواهید داشت تا تجربه برخورد با زمین را هم داشته باشید. در ضمن امکان پرش در شب و زیر نور ماه و همچنین برگزاری یک جشن کوچک با همراهان به افتخار زنده بودنتان وجود دارد . هنگام پرش شما از عملیات شجاعانه ای که انجام داده اید عکس و فیلم تهیه شده و در خاتمه روی یک لوح DVD به شما هدیه می دهند و می توانید یک دست لباس با نشان بانجی جامپ هم دریافت کنید. درضمن مراقبان و استادان پرش (Jumpmaster) در نیوزلند آموزش دیده اند و استاندارد ایمنی تجهیزات هم از همان نیوزلند اخذ شده است. اینجا شما دو گزینه برای انتخاب دارید . گزینه اول قیمت پرش تنهاست و اگر سه بار پرش انجام بدید بار چهارم رایگان خواهد بود البته اگه بتونید این همه هیجان رو تحمل کنید. در ضمن بعد از پرش چهارم یک تی شرت بانجی جامپ رایگان دریافت می کنید . گزینه دوم پکیج هست که شامل یک بار پرش ، یک تی شرت ، ٢٤ قطعه عکس از اول تا آخر مراحل پرش شما و برای پرش های بعدی هم قیمت مثل پرش تنها خواهد بود . درضمن پرش دونفره هم امکان پذیر است . برای زوج های شجاع که می خواهند حتی هنگام پرش هم همدیگر رو در آغوش داشته باشند . هر کدام از آنها می توانند گزینه پرش تنها یا پکیج رو انتخاب کنند و مبلغ دو پرش را پرداخت کنند . قبل از پرش به شما بیمه نامه آن و بعد از آن هم گواهینامه شجاعت را خواهند داد. همچنین ویدئوی عملیات شما از زمان وزن کشی تا دریافت گواهینامه شجاعت قابل خریداری بوده و تی شرت ، تاپ و کلاه بانجی جامپ با رنگ های انتخابی را نیز می توانید خریداری کنید.

باغ فیلها باغ فیل ها در سال 1973 ساخته شد و در آن زمان به عنوان محلی برای زندگی فیل های کارگر بازنشسته استفاده می شد . از این فیل ها برای حمل درختان بریده شده و سنگ ها و صخره های عظیم ، کندن درختان پوسیده و دیگر کارهای سنگین استفاده می شد . درواقع هرکاری که ما امروزه از ماشین آلات سنگین نظیر بولدوزر انتظار داریم در سال های گذشته از فیل ها انتظار می رفت . این حیوانات بعد از مدتی کار طاقت فرسا مجروح یا مریض می شدند و گاهی بر اثر کهولت سن دیگر قادر به کار کردن نبودند و با توجه به علاقه ای که مردم تایلند به آنها دارند و به دلیل کاهش زیست بوم های طبیعی آنها ، در هر منطقه قسمتی از جنگل را به عنوان منطقه حفاظت شده تعیین کرده و به عنوان خانه سالمندان فیل ها استفاده می کردند . این باغ ها امروزه به یکی از جاذبه های توریستی کشور تایلند تبدیل شده و تقریبا تمام شهرهای تایلند حداقل یکی از آنها دارند . در این باغ ها فیل های سالخورده می توانند سال های باقیمانده عمر خود را در آزادی و رفاه کامل سپری کنند و همچنین فیل های بیمار به خوبی مراقبت و مداوا می شوند و هزینه آن از محل پولی که به عنوان ورودی از بازدید کنندگان دریافت می شود تامین می شود . باغ فیل های پاتایا خود را یک مؤسسه خیریه می نامد که به دنبال سود مالی نبوده و تمامی درآمد خودرا صرف نگهداری از فیل ها ، خرید غذا و دارو برای آنها و سرمایه گذاری برای آینده این باغ به مصرف می رساند . برنامه های باغ فیل ها به شرح زیر است : نمایش فیل ها : شامل نشان دادن چگونگی استحمام فیل ها ، نحوه آموزش آنها و نمایش مهارت های آنها در عملیات جنگلبانی و در آخر نمایش مراسم زیبای “Glong Sabad Chai” .نمایش ساعت ۱۴:٣٠ آغاز می شود. فیل سواری : در این بخش بازدید کنندگان سواربر پشت فیل ها به مدت یک ساعت به گردش در مناطق بکر و دست نخورده جنگل می پردازند و سپس توسط یک اتومبیل بازدید کوتاهی از خانه ابریشم خواهند داشت . جایی که شاهد چگونگی فراوری ابریشم از پیله ابریشم به صورت کاملا سنتی خواهند بود . پس از آن بازدید کنندگان به باغ برگشته و با میوه های فصلی پذیرایی خواهند شد . این برنامه چهار بار در روز و در ساعت های 09:00 ، 10:30 ، 12:30 و 16:30 برقرار می باشد.

 مکانهای دیدنی در منطقه شمال پاتایا (North Pattaya or Pattaya Neu
ساختمان بزرگ قلعه چوبی Sanctuary Of Truth ((Prasat Satchathamبزرگترین بنایی در جهان است که کاملا از چوب ساج ساخته شده است این قلعه چوبی عظیم ، که متناسب با خلاقیت های تایلند باستانی شبیه به ساختمان بنا شده و با قطعات چوبی حکاکی شده است .
ساعت ورود هم روزه از 8 صبح تا 6 بعد از ظهر

موزه هنری بطری های شیشه ای Bottle Art Museumبیش از 300 مجسمه کوچک درون بطری به نمایش گذاشته شده. مکانهای دیدنی در منطقه مرکز پاتایا (Central Pattaya or Pattaya Klang )

موزه ریپلی Museum Ripley`sدر مرکز خرید رویال گاردن واقع شده.
این موزه توسط Robert Ripley بنا شده که شخصی آمریکایی است. از ساعت 10 صبح تا 11 شب برای بازدید عموم باز است.

معبد Chai Mongkhonدر سال 1937 ساخت شده.دیدار از این معبد برای عموم آزاد است و ورودیه ندارد.

مکانهای دیدنی در منطقه جنوبی پاتایا (South Pattaya or Pattaya Tai)Wang Sam Sien
Phra Tamnak Hill (Khao Pattaya
در بالای این تپه می توانید شهر پاتایا را از بالا ببینید. دیدن غروب خورشید از بالای آن تپه بسیار دیدنی است معبد Khao Phra Bat و مقبره Kromluang Chomphonkhetudomsak در آنجا قرار دارد.

مکانهای دیدنی در ساحل Jomtien
ساحل Jomtien در 2 کیلومتری جنوب پاتایا و در 4 کیلومتری شهر پاتایا قرار دارد.

معبد Yansangwararamدر 12 کیلومتری پاتایای جنوبی قرار دارد. در سال 1976 ساخته شده. از ساعت 8 صبح تا 6 بعد از ظهر برای بازدید عموم باز است.

مکانهای دیدنی در ساحل Bangsaen
در 100 کیلومتری جنوب شرقی پاتایا قرار دارد و در 13 کیلومتری شهر Chonburi

شوی آلکازار

گردشگران پیش از تماشای شوی آلکازار، پاتایا را ترک نخواهند کرد! کاباره آلکازار بیش از ۲۰ سال است که با سیستم های صوتی و نورپردازی مدرن، هر روز تماشاگران زیادی را به خود جلب می کند و بسیاری نیز در جهان، آن را مشابه مولن روژ پاریس می دانند.