آژانس هواپیمایی پژواک پرواز
مراکز خرید بانکوک
در بانکوک مجتمع هاي تجاري بسياري وجود دارد که مناسب براي خريد و گردش است. تمام مجتمعهاي تجاري در بانکوک داراي سيستم خنک کننده مرکزي است و مي شود ساعت ها در آنجا به خريد و گردش و يا صرف غدا مشغول شد. در مجتمعهاي تجاري بانکوک ميتوان هر نوع کالائي را يافت. ازلوازم برقي و الکترونيکي تا پوشاک و مواد غدائي. اما بازار ها و مراکز تجاري نيز وجود دارند که فقط نوعي از کالا را عرضه مي کنند. اسامي مهمترين مراکز تجاري در بانکوک به اين شرح است:تايلند داراي مراکز خريد متعددي است و به همين دليل در آنجا ميتوان همه جور جنسي چه با کيفيت و چه بي کيفيت را يافت. شما با کمي دقت و تحقيق مي توانيد اجناسي را بياوريد که هزينه سفرتان را جبران کنند. تايلند مراکز متعددي جهت خريد قطعات الکترونيکي دارد، و با توجه به حجم کم و سبکي، اين اجناس جزو خريدهاي پر طرفدار است.

در مورد گمرک تايلند بايد بدانيد که تمامي مرزهاي هوايي و زميني بعد از قسمت کنترل گذرنامه، داراي گمرک هستند. معمولا گردشگران هيچ مشکلي با گمرک نخواهند داشت و بدون پرداخت عوارض مي توانند وسايل شخصي، کامپيوتر کيفي، دوربين عکاسي، دوربين فيلم برداري، فيلم هاي عکاسي و فيلم برداري، 250 گرم تنباکو يا حداکثر 200 عدد سيگار به همراه داشته باشند. تنها محدوديتي که وجود دارد در مورد مجسمه بودا است که دراغلب مواقع بايد براي خروج آن از مجوز رسمي استفاده کنيد. در مورد ماليات، گردشگران هيچ مشکلي نخواهند داشت و حتي در هنگام خريد از فروشگاه هايي که عبارت Efund for TouristsR VAT را روي تابلوهايي در معرض ديد گردشگران قرار داده اند، در صورت خريد بيش از حد معيني (که معمولا در حدود 50 دلار است) برگه استرداد ماليات دريافت خواهند کرد و با ارائه اين برگه در هنگام خروج از کشور، ماليات مربوطه (که معمولا در حدود 7 درصد از کل قيمت خواهد بود) مسترد خواهد شد. توجه داشته باشيد که در هنگام خروج از تايلند از طريق مرزهاي هوايي (يعني از فرودگاه ها) بايد عوارض خروجي را نقدا بپردازيد که مبلغي در حدود 15 دلار است.

 

بازار پوشاک و البسه
Petonam که شامل ? قسمت است ? بازار قديم که بازاري است به سبک بازار تهران و در نزديکي همين محل يک مجتمع بسيار بزرک جديد ساخته شده است . خريد از اين بازار ارزانتر از محل قديم است و اين محل داراي سيستم خنک کننده مرکزي براي کل مجتمع است که شما ميتوانيد به راحتي همه بازار را بگرديد و خريد کنيد. 
بازار کامپيوتر و لوازم الکترونيک
نام اين بازار Penitip Plaza است در در نزديکي بازار پوشاک Petonam واقع شده است. در اين بازار جديدترين محصولات از کامپيوتر? قطعات الکترونيک. دوربينهاي عکاسي و فيلبرداري? سيستمهاي صوتي و تصويري و انواع محصولات الکترونيکي عرضه ميشود. 
بازار موبايل و تلفنهاي همراه
نام اختصاري بازار، MBK است که اين نام براي همه آشنا است. براي رفتن به اين بازار کافي است تا به راننده تاکسي نام MBK را بگوئيد. فاصله آن از بازار Petonam زياد نيست (حدود ?? دقيقه با تاکسي). 
تقريبا در تمام محله هاي بانکوک فروشکاهاي زنجيره اي بزرگي وجود دارد که نام آنها به اين شرح است: دِمال، کِرفور، رابين سون، لوتوس، بيگ سي و … 

Central World
Central World با مساحتي در حدود 102400 متر مربع بزرگترين مرکز خريد آسيا محسوب ميشود. در اين فروشگاه اجناس زيادي جهت عرضه وجود دارد و داراي امکاناتي مانند کافي شاپ، اينترنت، مرکز بازي بچه ها و … ميباشد.
نشاني: Bangkok, Thailand
تلفن: 006626675555

Playground!
علامت انتهاي نام فروشگاه علامت تعجب است نه ايراد تايپي! تجربه خريد سرگرم کننده از اين مرکز را از دست ندهيد. انواع لباس، مبلمان مد روز با نامهاي تجاري آسيايي و اروپايي، يک رستوران درجه يک و گالري هنر شما را لذت بردن دعوت ميکند. در اين مرکز حتي کلاسهاي آشپزي، يک دالان بزرگ مسقف و مجموعه دبزرگي از مجلات تايلندي به چشم ميخورد.  ميباشد.
نشاني: 55 Sukhumvit Road, Bangkok, Thailand
تلفن: 006627147888
وب سایت: www.bangkokshoppingcenter.com

Platinum Fashion Mall
اين مرکز عظيم، منبع مغازه هاي خرده فروشي در سراسر بانکوک بوده، و از خيابان Khao San تا ميدان Siam کشيده شده است. با وجود بيش از 1300 مغازه، شما به حدود 4 ساعت وقت نياز داريد. شما بسياري از مارکهاي مشابه را در Chatuchak پيدا خواهيد کرد. شما با هنر چانه زدن ميتواند با خريد حداقل سه تکه از فروشگاه ها، قيمت عمده آنرا پرداخت نمائيد. البته اگر شما خوش شانس باشيد ميتوانيد براي خريد 2 قطعه نيز قيمت عمده بپردازيد.از امکانات اين مرکز ميتوان به پارکينگ با گنجايش 1500 خودرو، سرويس بهداشتي در هر طبقه، يک رستوران بزرگ در فضاي باز، تهويه مرکزي و راهروهاي وسيع اشاره کرد.
نشاني: 222 (Pratunum) Petchaburi Rd. Ratchathevee, Bangkok, Thailand 10400
تلفن: 006621218000
وب سایت: www.platinumfashionmall.com