آژانس هواپیمایی پژواک پرواز
درباره بانکوک

بانكوك كه معني آن شهر فرشته هاست در سال 1782 به دستور شاه راماي اول به عنوان پايتخت بنا شد و اكنون با گذشت بيش از دو قرن، به كلان شهري بزرگ تبديل شده است. بانكوك نظير ساير شهرهاي بزرگ و مدرن دنيا به داشتن ساختمانهاي عظيم، هتلهاي بسيار مجلل، مراكز خريدو نيز فرودگاهي مدرن و بين المللي افتخار مي كند، ضمن آنكه زيبايي بافت و رسوم سنتي خود را حفظ كرده است. اين شهر تركيبي از جلوه هاي غربي، شرقي و نيز مدرن و باستاني است. رونماي آن چهره  امروزي به خود گرفته است در حاليكه سنتهاي ديرين، همچنان در زندگي روزمره مردم تجلي مي كنند. بنابراين صرف نظر از مدرن شدن آن هنوز امتاز و ارزش خود را جهت نگاهي گذرا به هنرهاي سنتي، معماري، مذهبي و ساير جنبه هاي فرهنگي مردم تايلند، آن هم در بهترين شرايط حفظ كرده است.
ساکنان پايتخت کشور تايلند، پس از غذا خوردن به خريد بسيار علاقه دارند و شهر بانکوک هم محل بسيار مناسبي براي اين کار است زيرا اگر بدانيد از کجا خريد کنيد، مي توانيد اجناس بسيار ارزاني پيدا کنيد! يکي از اين مناطق بازار پتونم Pratunam است که در مرکز بانکوک قرار دارد، از صبح تا بعدازظهر باز است و کوچه هاي باريک آن مملو از مغازه هاي لباس فروشي است که در آن مي توانيد با خريد دو يا سه قطعه جنس، از قيمت عمده فروشي برخوردار شويد. در نزديکي اين بازار، برج بايوک Bai Yok Tower و دو مرکز خريد پتونم Pratunam و پتينم Pratinam وجود دارد. فروشگاه ورلد تريد سنتر World Trade Center نيز در نزديکي پتونم قرار دارد و داراي سينما نيز هست.
يكي از مهمترين مراكز خريد در بانكوك ميدان سيام مي باشد. در اين ميدان فروشگاههاي زيادي وجود دارد.  از جمله سيام ديسكاوري، سيام سنتر ، سيام باراگون و فروشگاه بزرگ MBK كه يكي از بزرگترين فروشگاههاي بانكوك و آسيا است که در هشت طبقه می باشد و داراي مجموعه هاي تفريحي متنوعی است. از ديگر فروشگاههاي مهم شهر بانكوك مي توان به رابينسون، سنترال ، ZEN و خيابان سيلوم و بازار شبانه و… نام برد.